KONST / Litografier / Färglitografi 14545076
nr 1454 5076
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Ven, PT. Signerad. Färglitografi, bildmått: 38x55, yttermått inklusive ram: 62x74 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
500 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:04:54
Ravenna
Sven Palmqvist (1906-1984)
Roland Svensson 1910-2003
Firma Svenskt Tenn